מי יתמנה אפוטרופוס על הילד איתן בירן שניצל מאסון הרכבל באיטליה

לשיתוף המאמר

Facebook
Twitter
LinkedIn

לקביעת פגישה

מאמרים נוספים

איתן, הילד החמוד שניצל בנס מאסון הרכבל באיטליה, איבד את הוריו טל ועמית שהיו אפוטרופסיו הטבעיים.

בימים אלו מתנהל מאבק בין איה דודתו של איתן (אחותו של אביו) המתגוררת באיטליה לבין גלי דודתו של איתן (אחותה של אמו) בשאלה מי יתמנה כאפוטרופוס על הילד איתן.

האם איתן יגדל ויתחנך באיטליה ואיה תשמש לו אפוטרופוס לענייניו האישיים, הרפואיים והרכושיים או שאיתן יגדל ויתחנך בארץ וגלי אחותה של אמו תשמש לו אפוטרופוס לענייניו האישיים, הרפואיים והרכושיים.

גלי דודתו של איתן הופיעה בטלוויזיה ואמרה: אחותי טל ז"ל אמרה לי שאם יקרה לה משהו היא רוצה שילדיה יגדלו ויתחנכו בארץ.

טל הוסיפה ואמרה לאחותה שעמית בעלה סיים את לימודי הרפואה באיטליה ובדעתם לחזור לארץ ולקנות בית במושב.

גלי אמרה נעשה הכול וחזרה ואמרה נעשה הכול כדי שאיתן יגיע לארץ ויגדל ויתחנך בארץ זה היה רצונה של אמו המנוחה.

 

טל ועמית לא עשו צוואות

טל אמרה לאחותה את מה שאמרה אבל לא כתבה ולא חתמה על צוואה.

טל לא קבעה בצוואה מי יתמנה אפוטרופוס על איתן בנה הפעוט בן ה-5 במקרה ותלך לעולמה יחד עם בעלה עמית.

כמובן ששני אנשים צעירים, בריאים, ומצליחים בטוחים שיחנכו ויגדלו את ילדיהם באהבה, וברווחה עד שהילדים יגדלו ויעזבו את הבית.

אמא צעירה או אבא צעיר, אינם רוצים לחשוב שעלול לקרות להם אסון כפי שקרא לטל ועמית שנהרגו בעת שיצאו לטייל וליהנות ברכבל באיטליה והשאירו את ילדם הקטין איתן כסלע מחלוקת למריבות ולמאבקים משפטיים בין משפחותיהם.

 

מינוי אפוטרופוס חלופי בצוואה

כל הורה משמש אפוטרופוס טבעי לילדו הקטין עד למלאת לילדו הקטין 18 שנים.

במקרה וההורה נשאר ו/או במקרה שההורה אינו מסוגל לשמש כאפוטרופוס על ילדו ממנה בית המשפט אפוטרופוס חלופי לילד הקטין במקום הוריו שנפטרו.

 

בקשה למינוי אפוטרופוס על ילד קטין בצוואה

רצוי ביותר שכל אמא וכל אבא שהם הורים לילדים קטינים יעשו צוואה ויכתבו הוראות (הוראות כלליות או הוראות מפורטות) המתייחסות לגידולו ולחינוכו של ילדם הקטין במקרה שאחד ההורים או שני ההורים ילכו לעולמם חס וחלילה.

בצוואה שיעשו ההורים הם יקבעו מי ישמש אפוטרופוס לענייניו האישיים והרפואיים של ילדם הקטין ומי ישמש אפוטרופוס לרכושו של ילדם הקטין במקרה ושניהם לא יהיו בחיים חלילה.

בית המשפט יתחשב, בבוא העת, ברצונם של ההורים כפי שהביעו אותם בצוואה וימנה, בדרך כלל את מי שקבעו ההורים בצוואה כאפוטרופוס לענייניו האישיים, הרפואיים והרכושיים של ילדם הקטין במקרה שאחד או שני ההורים לא יהיו בחיים בטרם מלאו לילדם 18 שנים.

 

אילו טל ועמית היו עושים צוואות

אילו טל ועמית היו עושים צוואות וכוללים סעיף בצוואה שברצונם שבנם איתן יגדל ויתחנך בארץ במקרה ששניהם לא יהיו בחיים, היה ברור וידוע לכל שרצונם שאיתן בנם יגדל ויתחנך בארץ.

מצב של וודאות היה מיטיב עם איתן הקטין.

אילו טל ועמית היו עושים צוואות ומתייחסים בצוואות לעתידו של בנם הקטין הם היו מונעים סכסוך משפחתי כואב ומר בין משפחתו של עמית למשפחתה של טל.

אילו טל ועמית היו עושים צוואות הם היו חוסכים למשפחותיהם כסף רב ו/או בזבוז זמן בהתדיינות משפטית ממושכת ויקרה בבית המשפט באיטליה ובעיקר היו חוסכים למשפחותיהם כאב ועוגמת נפש.

 

המסקנה: חשוב מאוד שכל הורה יעשה צוואה ויכלול בצוואה סעיפים המתייחסים לגידולם ולחינוכם של ילדיהם הקטינים.

אם את אמא צעירה ובריאה ואם אתה אב צעיר ובריא אל תגיד: "לי זה לא יקרה", חשבו על עתיד ילדכם כיצד ברצונכם שילדכם יגדל ויתחנך ומי ברצונכם שבית המשפט ימנה כאפוטרופוס לענייניו האישיים הרפואיים ולענייני הרכוש של ילדיכם הקטינים במקרה וחס וחלילה תלכו מהעולם בדרך זו או אחרת.

הורים שטובת ילדיהם לנגד עיניהם חייבים לעשות צוואה ולהתייחס בצוואה לגידולם ולחינוכם של ילדיהם הקטינים.

 

מאחלת לכולם בריאות

עו"ד עפרה זיו תיתן לכם מידע משפטי, תענה על כל שאלה שתשאלו,
תיתן לכם יעוץ וטיפול משפטי מקצועי מסור ומהימן.
Scroll to Top
פתיחה
1
שלום וברכה
Call Now Button דילוג לתוכן