ייפוי כוח מתמשך והנחיות מקדימות של בעל חברת הזנק (start up)

לשיתוף המאמר

Facebook
Twitter
LinkedIn

לקביעת פגישה

מאמרים נוספים

דב הוא בעליה של חברה משגשגת לייצור הלבשה תחתונה לנשים, גברים וילדים.

מניותיה של החברה נסחרות בבורסה בהצלחה רבה.

לדב אישה צעירה ושני ילדים מנישואיו הראשונים, בנו הבכור, איתמר, מתגורר מעבר לים והוא בעל חברת הזנק, בנו השני, יונתן, רופא.

לפני כשנתיים חלה דב באלצהיימר ומצבו הבריאותי הולך ומתדרדר.

ילדיו של דב, איתמר ויונתן, התנגדו למינויה של קרן, אשתו הצעירה של דב כאפוטרופוס לרכושו של אביהם, בטענה שקרן אוהבת בילויים, בגדים ותכשיטים.

"היא אינה מסורה לאבא שלנו וכל רצונה הוא להשתלט על רכושו."

לאחר דיונים בבית המשפט לענייני משפחה, מינה בית המשפט אפוטרופוס חיצוני לרכושו של דב.

האפוטרופוס החיצוני שמינה בית המשפט לרכושו של דב, אינו מכיר את דב, אינו יודע את הלך רוחו, וכיצד היה דב רוצה לחיות במצבו הנוכחי: האם ברצונו של דב היה להמשיך להתגורר בווילה המפוארת שלו בהרצלייה פיתוח, או לעבור לבית אבות או למוסד כלשהו?

דב אינו מסוגל כיום להביע את דעתו, כיוון שמחלת האלצהיימר פגעה בכושר ההבנה, הזיכרון והשיפוט שלו.

האם האפוטרופוס החיצוני שמינה בית המשפט לרכושו של דב מסוגל לנהל את אימפריית העסקים של דב, לקבוע את מדיניות החברה: לקבל החלטות אסטרטגיות בכל הנוגע לניהול ו/או לפעילות החברה בארץ או בחו"ל ?

אין ספק שהאפוטרופוס לרכושו של דב יהיה חייב להסתייע במנכ"ל החברה שמינה דב לפני שחלה, בעובדים בכירים בחברה ובאנשי מקצוע חיצוניים, כגון עורכי דין, רואי חשבון, מומחים לטקסטיל ועוד.

למרבה המזל דב כתב תחזית עסקית של החברה לשנתיים הבאות, ונראה שהאפוטרופוס לרכושו של דב יהיה חייב ליישם את החזון של דב, שיזם, הקים וניהל את העסק במשך שלושה עשורים.

 

איתמר בנו של דב למד את הלקח וחתם על ייפוי כוח מתמשך

איתמר, בנו של דב, הגיע למשרדי כשהוא נחוש בהחלטתו לחתום על ייפוי כוח מתמשך ועל הנחיות מקדימות.

איתמר קבע בייפוי הכוח המתמשך כי תמר אשתו תשמש מיופת כוחו בענייניו האישיים והרפואיים ואילו בנו אלון הלומד מחשבים, ישמש כמיופה כוחו לענייני רכוש בייפוי כוח מתמשך יחד עם רואה החשבון של איתמר לצורך קבלת החלטות וביצוע פעולות בענייני רכוש.

איתמר הוסיף שמיופי כוחו לענייני רכוש, דהיינו בנו אלון ורואה החשבון שמינה כמיופיי כוחו בייפוי כוח מתמשך, יהיו חייבים לעדכן את אשתו תמר ו/או את ילדיו האחרים בכל החלטה ו/או פעולה בסכום העולה על מאה אלף ₪.

איתמר קבע בהנחיות המקדימות שמיופיי כוחו בענייני רכוש יהיו חייבים לשלם לתמר אשתו, מידי חודש, סכום של חמישים אלף ₪ למחייתה ולמחייתו, ואם מצבו הבריאותי יחייב אשפוז במוסד סעודי או בבית אבות, ישלמו מיופיי הכוח לענייני רכוש את התשלומים המגיעים לבית האבות.

ייפוי הכוח המתמשך ייכנס לתוקפו כשרופא מומחה יקבע שאיתמר אינו מסוגל לקבל החלטות ולבצע פעולות בגלל מצבו הנפשי ו/או השכלי.

 

לסיכום,

עורכת דין עפרה זיו עברה את ההשתלמות הראשונה מטעם משרד המשפטים בנושא ייפוי כוח מתמשך והוסמכה על ידי האפוטרופוס הכללי לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות וטופס הבעת רצון.

מאז הסמכתה על ידי האפוטרופוס הכללי במרץ 2017 ערכה עו"ד עפרה זיו, ייפויי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות וטופס הבעת רצון רבים.

ליצירת קשר עם עו"ד עפרה זיו התקשרו לטלפון מס' 03-6730117 או מלאו את טופס 'צור קשר' ונחזור אליכם בהקדם.

עו"ד עפרה זיו תיתן לכם מידע משפטי, תענה על כל שאלה שתשאלו,
תיתן לכם יעוץ וטיפול משפטי מקצועי מסור ומהימן.
Scroll to Top
פתיחה
1
שלום וברכה
Call Now Button דילוג לתוכן