התחיבויותיו של העובד הזר בחוזה ההעסקה, כלפי האדם שמונה לו אפוטרופוס

לשיתוף המאמר

Facebook
Twitter
LinkedIn

לקביעת פגישה

מאמרים נוספים

לעו"ד עפרה זיו ניסיון עשיר במכלול העניינים באפוטרופסות הן כאפוטרופוס חיצוני על קשישים ערירים ו/או על קשישים שילדיהם אינם מגיעים להסכמה מי יתמנה כאפוטרופוס על ההורה הקשיש והן בהגשת בקשות לבית המשפט למינוי אפוטרופוס ו/או בהגשת התנגדות למינוי אפוטרופוס.

עו"ד עפרה זיו מעסיקה מטפלים זרים עבור האנשים עליהם היא משמשת אפוטרופוס, בקיאה בזכויות המעסיק/האדם עליו היא משמשת אפוטרופוס ומגנה על זכויות אלו בחוזה העסקה שהיא עורכת בין המעסיק/האדם עליו היא משמשת אפוטרופוס לבין העובד הזר תוך התייחסות לזכויות העובד הזר, לחובותיו ולהתחייבויותיו.

ליצירת קשר עם עו"ד עפרה זיו התקשרו 03-6730117 או מלאו את טופס 'צור קשר' ונחזור אליכם בהקדם.

חשוב ביותר לכלול בחוזה ההעסקה, שנחתם בין האדם שמונה לו אפוטרופוס, באמצעות האפוטרופוס, לבין העובד הזר סעיף הקובע:

העובד מתחייב לטפל במעסיקו (אפשר לציין את שמו של המעסיק) בנאמנות ובמסירות, לדאוג לבריאותו, לרווחתו ולהנאותיו.

אפשר להוסיף בחוזה ההעסקה סעיפים המפרטים במדויק את התחייבויותיו של העובד הזר כלפי מעסיקו כגון:

העובד הזר מתחייב להכין למעסיקו שלוש ארוחות ביום, בהתאם להוראות האפוטרופוס ו/או בהתאם להוראות הדיאטנית. כן עליו לדאוג שהמעסיק ייקח את תרופותיו בזמן ובמינון שקבע לו הרופא, לדאוג לקחת את מעסיקו לרופא בהתאם להוראות האפוטרופוס ולקחת את המעסיק לבדיקות הדמיה, בהתאם להפניית הרופא.

על המטפל לדאוג לקחת את מעסיקו לטיול יומי בגינה או באוויר הפתוח, בהתחשב במזג האוויר.

העובד הזר מתחייב לקחת ולהחזיר את האדם שמונה לו אפוטרופוס למועדונית. אם ישנה הסעה קבועה, על המטפל ללוות אותו, מדי בוקר, למקום המפגש עם המכונית ולהמתין לו במקום המפגש בעת חזרתו.

על המטפל לדאוג שהטמפרטורה בחדר תהיה מתאימה למעסיקו.

העובד הזר מתחייב להשמיע מוזיקה למעסיק בהתאם לרצונו ו/או על פי הוראת האפוטרופוס.

פירוט התחייבויותיו של העובד הזר בחוזה העסקה כלפי המעסיק שמונה לו אפוטרופוס, הוא בהתאם לשיקול דעתו של האפוטרופוס שמונה למעסיק, בהתחשב במצב בריאותו של המעסיק ו/או בהתאם לשיקול דעתה של עורך הדין העורך את חוזה העסקה בין המעסיק שמונה לו אפוטרופוס לבין העובד הזר.

האדם שמונה לו אפוטרופוס מתעורר בלילה ורוצה לרדת לשירותים

הכותרת לא מתאימה לקטע הבא

חלומה של כל עובדת זרה היא למצוא קשישה המתגוררת בגפה בסמוך לגן העיר בתל אביב, שאז אפשר לטייל עמה בסביבה הקרובה, לערוך קניות או לפחות להסתובב בקניון.

אבל לא כל אישה שמונה לה אפוטרופוס מתגוררת בצפון תל אביב או באזור יוקרתי אחר, ישנם מטופלים ומטופלות המתגוררים בדירה צנועה בפריפריה, מטופלים אלו זקוקים לסיוע של מטפלת.

האישה שמונה לה אפוטרופוס מתעוררת בלילה וזקוקה למטפלת

הכול נראה טוב ויפה עד שהאישה שמונה לה אפוטרופוס מתעוררת בלילה ומעירה את המטפלת. כשזה קורא לעיתים קרובות, המטפלת עלולה פשוט להיעלם מבלי להשאיר עקבות, והאישה נשארת חסרת ישע ללא מטפלת.

אם יש לה קרובי משפחה המסוגלים להיות עמה ולטפל בה מה טוב, המצב גרוע אם אין לה מי שיטפל בה וידאג לצרכיה היומיומיים באופן מיידי.

לדעתי, רצוי לכלול בחוזה העסקה סעיף הקובע כי המטפלת תהיה ראויה לתגמול במקרה ויהיה עליה לטפל באישה שמונה לה אפוטרופוס בלילה.

עו"ד עפרה זיו תיתן לכם מידע משפטי, תענה על כל שאלה שתשאלו,
תיתן לכם יעוץ וטיפול משפטי מקצועי מסור ומהימן.
Scroll to Top
פתיחה
1
שלום וברכה
Call Now Button דילוג לתוכן