צרו קשר

  ּ

  ביטול מתנה

  לאן נעלם רכושו של רחמים?

  עוזי היה המום, זה עתה הודיע לו עו"ד כהן כי אביו לא השאיר כל ירושה ואין טעם להגיש בקשה לצו קיום צוואתו, הרי במילא לא תקבל כלום, אביך לא השאיר כל רכוש סיים עו"ד כהן את דבריו.אבל הוילה של אבי בחוף התכלת עדיין עומדת אמר עוזי והמשיך, היכן מכונית המרצדס של אבי, לאן נעלמו 2 הדירות באשדוד שרכש אבי כהשקעה ומה עלה בגורלו של תיק ניירות הערך הנכבד שהתנהל על שם אבי בבית ההשקעות? שאל עוזי את עו"ד כהן.

  עו"ד כהן הישיר מבט ואמר: בדקתי את רישום הוילה בחוף התכלת, הוילה אינה רשומה בטאבו על שם אביך המנוח, גם 2 הדירות באשדוד אינן רשומות על שם אביך, אינני יודע מה עלה בגורל המרצדס ותיק נירות הערך, נתונים אלו יהיה עליך לבדוק בעצמך.

  עוזי הגיע למשרדי כשהוא מחזיק בצוואת אביו המנוח, ראי הוא אמר לי:

  אבי ציווה את כל עזבונו לי, לאחותי גילי ולאחי יותם מנשואיו לאשתו השנייה.

  הורי התגרשו, אבי נשא לאשה את חבצלת ובנם המשותף הוא אחי יותם.

  אבי המנוח ציווה את כל עזבונו ל-3 ילדיו, לאשתו השנייה חבצלת ציווה זכות מגורים בוילה בחוף התכלת למשך כל ימי חייה.

  להיכן נעלם רכושו של אבי? שאל אותי עוזי כשארשת דאגה נסוכה על פניו.

  בדקתי את רישום הוילה ו-2 הדירות באשדוד, ברשומי הטאבו, התברר כי הוילה ו-2 הדירות באשדוד הועברו, לפני כשנתיים, לחבצלת בושרי.

  זוהי רמאות זעק עוזי, אבי היה חולה ב-3 השנים שקדמו למותו, אשתו חבצלת השתלטה עליו, אבי וודאי לא רצה שחבצלת בלבד תירש אותו, זה היה רצונה של חבצלת ולא רצונו של אבי המנוח.

  ניסיתי להרגיע את עוזי שהיה נסער, אמרתי לו: אותי שכנעת אבל עליך לשכנע את בית המשפט, עליך להוכיח במסמכים רפואיים כי אביך סבל מבעיות נפשיות ופיסיות ולא הבין על אלו מסמכים הוא חותם בעת שחתם על העברת רכושו, במתנה, לחבצלת אשתו השנייה.

  עוזי אמר לי, אבי היה מאושפז בבתי חולים פסיכיאטריים ובבתי חולים שונים, אבל אין לי מסמכים רפואיים, האם אני רשאי לבקש מסמכים רפואיים המתייחסים למצבו הרפואי של אבי? שאל עוזי.

  השבתי לעוזי:

  כרגע, אינך יורש של אביך ולכן יסרב בית החולים ליתן לך מסמכים רפואיים, עליך להתאזר בסבלנות אמרתי לעוזי, תחילה עליך להגיש בקשה לצו קיום צוואתו של אביך ורק לאחר מכן נמשיך לפעול.

  הגשתי בקשה לצו קיום צוואתו של אביו של עוזי, לאחר שרשם הירושה קיים את הצוואה, הזמנתי את עוזי למשרדי .

  אמרתי לעוזי : אתה היורש של אביך ובאפשרותך לקבל מסמכים רפואיים מבתי החולים בהם היה אביך מאושפז ומקופת החולים, הנחתי אותו כיצד לאסוף את המסמכים.

  עוזי הביא לי קלסר של מסמכים רפואיים המתייחסים למצבו הפיזי והנפשי של אביו המנוח

  לא חלף חודש ועוזי הגיע למשרדי כשהוא אוחז בידו קלסר עם מסמכים רפואיים, הפעם היה חיוך קטן נסוך על פניו.

  עוזי עשה עבודה יסודית. בקלסר שהביא היו עשרות מסמכים רפואיים המסודרים בקפידה.

  הגשתי בקשה לבית המשפט לבטול העברת הוילה ו-2 הדירות, שהעביר אביו של עוזי, במתנה, לחבצלת אשתו השנייה.

  לתביעה שהגשתי לבית המשפט צרפתי תעודות רפואיות שקבעו שאביו של עוזי סבל מדיכאון, היו לו ניסיונות אובדניים, הוא סבל מפרנויה ומהזיות, היה במצב פסיכוטי ואושפז בבית חולים פסיכיאטרי.

  בנוסף, סבל אביו של עוזי ממחלות פיזיות שונות, הוא הלך ודעך, הסתגר בביתו, איבד תאבון והפחית משקל בצורה דרסטית.

  השופט קבע כי אביו של עוזי סבל מבעיות נפשיות וכי חבצלת אשתו השתלטה על רצונו, לא היה זה רצונו של אביו של עוזי ליתן במתנה, את רכושו לחבצלת אשתו, היה זה רצונה של חבצלת שהשפיעה עליו השפעה בלתי הוגנת.

  השופט ביטל את העברת הוילה ו-2 הדירות באשדוד, שהעביר אביו של עוזי, במתנה לחבצלת אשתו.

  עוזי, אחותו גילי ואחיו יותם ירשו את אביהם.

  הנצחון היה גדול.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ