לפגישת היכרות התקשרו לטלפון 03-6730117

ייפוי כוח מתמשך והנחיות מקדימות של בעל חברת הזנק (start up)

עורכת דין עפרה זיו עברה הכשרה והוסמכה על ידי האפוטרופוס הכללי לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות, טופס הבעת רצון ומינוי תומך בקבלת החלטות.

מאז תיקון חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, באפריל 2017, ערכה עורכת דין עפרה זיו ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות וטופס הבעת רצון ללקוחותיה.

עריכת מסמך תומך החלטות ייכנס לתוקף באפריל 2018.

ליצירת קשר עם עו"ד עפרה זיו התקשרו 03-6730117 או מלאו את טופס 'צור קשר' ונחזור אליכם בהקדם.

דב הוא בעליה של חברה משגשגת לייצור הלבשה תחתונה לנשים, גברים וילדים.

מניותיה של החברה נסחרות בבורסה בהצלחה רבה.

לדב אישה צעירה ושני ילדים מנישואיו הראשונים, בנו הבכור, איתמר, מתגורר מעבר לים והוא בעל חברת הזנק. בנו השני, יונתן, הוא רופא.

לפני כשנתיים חלה דב באלצהיימר ומצבו הבריאותי הולך ומתדרדר.

ילדיו של דב, איתמר ויונתן, התנגדו למינויה של קרן, אשתו הצעירה של דב כאפוטרופוס על אביהם, בטענה שקרן אוהבת בילויים, בגדים ותכשיטים. "היא אינה מסורה לאבא שלנו וכל רצונה הוא להשתלט על רכושו."

לאחר דיונים בבית המשפט לענייני משפחה, מינה בית המשפט אפוטרופוס חיצוני לדב.

האפוטרופוס החיצוני שמינה בית המשפט לדב, אינו מכיר את דב, אינו יודע את הלך רוחו, וכיצד היה רוצה לחיות במצבו הנוכחי: האם להמשיך להתגורר בווילה המפוארת שלו, או לעבור לבית אבות או למוסד כלשהו.

דב אינו מסוגל כיום להביע את דעתו, כיוון שמחלת האלצהיימר פגעה בכושר ההבנה והחשיבה שלו.

האם האפוטרופוס החיצוני שמינה בית המשפט מסוגל לנהל את אימפריית העסקים של דב, לקבוע את מדיניות החברה, לקבל החלטות אסטרטגיות בכל הנוגע לניהול ו/או לפעילות החברה בארץ או בחו"ל ?

אין ספק שהאפוטרופוס החיצוני יהיה חייב להסתייע במנכ"ל החברה שמינה דב לפני שחלה, בעובדים בכירים בחברה ובאנשי מקצוע חיצוניים, כגון עורכי דין, רואי חשבון, מומחים לטקסטיל ועוד.

למרבה המזל כתב דב תחזית עסקית לשנתיים הבאות, ונראה שהאפוטרופוס החיצוני יהיה חייב ליישם את החזון של דב, שיזם, הקים וניהל את העסק במשך שלושה עשורים.

איתמר, בנו של דב, הגיע למשרדי כשהוא נחוש בהחלטתו לחתום על ייפוי כוח מתמשך ועל הנחיות מקדימות.

איתמר קבע בייפוי הכוח המתמשך כי ציפי אשתו תשמש מיופת כוחו בענייניו האישיים והבריאותיים ואילו בנו אלון הלומד מחשבים, ישמש למיופה כוחו יחד עם רואה החשבון שלו לצורך קבלת החלטות וביצוע פעולות בענייני רכוש.

איתמר הוסיף שמיופי כוחו לענייני רכוש, דהיינו בנו אלון ורואה החשבון שמינה למיופה כוחו בענייני רכוש, יהיו חייבים לעדכן את ילדיו האחרים בכל החלטה ו/או פעולה בסכום העולה על מאה אלף ש"ח.

איתמר קבע בהנחיות המקדימות שמיופיי כוחו בענייני רכוש יהיו חייבים לשלם לציפי אשתו, מידי חודש, סכום של שלושים אלף ש"ח למחייתה ולמחייתו, ואם מצבו הבריאותי יחייב אשפוז במוסד סעודי או בבית אבות, ישלמו מיופיי הכוח לענייני רכוש את התשלומים המגיעים לבית האבות.

ייפוי הכוח המתמשך ייכנס לתוקפו כשרופא מומחה יקבע שאיתמר אינו מסוגל לקבל החלטות ולבצע פעולות בגלל מצבו הנפשי ו/או השכלי.